Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradec Králové - závod štěňat, 20.5.2006

22. 5. 2006

Ze Semil jsme do Hradce vyrazily ve složení Anička + Acra, Klára + Růžena, Žaneta + Windy.
Každý pes pojal cestu po svém. Acra usnula v pozici netopýr, ležela Aničce na nohou a hlava ji vysela dolů ze sedačky. Windy to zalomila předníma nohama na Žanetě a zadní nohy mela překřížené na zemi. Růža to pojala opravdu výletově a kochala se přírodou z okna, hlavu měla položenou na stolečku a přední nohy ji vysely dolů.
Po klidné cestě jak vlakem tak autobusem jsme dorazily na cvičák. Nejdřív jsme se lekly kolik je tam na první pohled málo psů a lidí, ale později, cca po hodině a půl, jsme usoudily čím míň tím líp.
Na Kláře a Žanetě byla vidět jistá nervozita, což já, jako ostřílený pardál si nemůžu už ani dovolit.
Tentokrát parkur stavěla rozhodčí Novotná. První z nás šla na řadu Klára s Růžou. Klára to zvládla výborně, ale Růža očividně vypadala jako nejtýranější pes, který to dělá z donucení. Po několika úvahách Růži o odchodu dokončily parku.
Hned po ní šla Žaneta s Windy. Windy nabrala takové obrátky, že bylo jasné, že se na tu kladinu nemůže trefit. Ostatní část parkuru zvládly holky celkem dobře. Škoda, že je Windy tak velká a ty obraty tak malý. Stačilo by pár centimetrů, cca 30-40, určitě by pak nebylo tolik chyb za netrefení překážky.
Jako poslední šla Acra. Ne nadarmo se její chovná stanice jmenuje Záblesk. Běhá jako blesk, ale její přesnost by se mohla zlepšit, ale to se zvládne časem. O chybách psát nebudu, protože kdo nasbírá během 13 překážek 45 trestných bodů, tak by psal dlouho.
Cesta zpět proběhla také v klidu, tentokrát psi zvolili pozici na zemi, kde spali až do Semil.