Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradec Králové - závod štěňat, 1.5.2006

3. 5. 2006

1.5. Jak krásné datum na to jít si zaběhat se štěnátkama !
Do Hradce jsme vyrazili opět vlakem, tentokrát v naprosto nevídaném složení Žaneta s Windy, Klára s Růžou, já se Zipem a jako doprovodná a velice užitečná síla Julka.
Růža se naštěstí po Dvoře už tolik nerozptylovala okolními psy, Windy byla taky bez problémů a Zip už je ostřílenej.

Když jsem viděla, jaký parkur nazval rozhodčí Diviš parkurem pro Baby mladší, tak se mi udělalo špatně. jediné,, co mě aspoň trochu povzbudilo, bylo, že v této kategorii nakonec startovali jenom 2 účastníci my se Zipem a ještě jedna bordera. Jak se potvrdilo, tak motanice na malém prostoru neudělala Zipovi zrovna dobře a bylo to utrpení pro nás oba, 5 chyb včetně oblíbeného běhání po tunelu nás odsunulo na druhé místo za 4 chybovou borderku.

Ve starších baby, kde parkur spíše připomínal jedničku bez slalomu, se Růženka rozběhla moc hezky, leč bohužel zjistila, že ten tunel se jí zas až tak moc nelíbí, hlavně když je zahnutý, takže až po hodně dlouhém přemlouvání jí nakonec Klára za asistence pořadatelů prostrkala skrz.pak už jim to šlo až k dalšímu tunelu velmi dobře, takže Kláru chválím, jelikož si počínala opravdu moc hezky a i přes Růžinu špatnou náladu to dobojovala až do konce, i když s diskvalifikací.

To v případě Windy to byla spíš fenečka, koho je nutno pochválit. Sice jejich výkon nebyl úplně nejprofesionálnější, ale Windy to párkrát doslova zachránila, měla sice 6 chyb, ale většina byla shozené laťky, takže něco, co se určitě časem napraví. Nakonec tedy 11. místo. Na Žanetě byla znát absence posledních tréninků a možná to bude chtít pro příště víc poslouchat a to i na tréninku a nebrat to jenom jako srandu, ale i tak si holky zaslouží velkou pochvalu.